اسلایدر

روستای قارلق از توابع نوبران ساوه
روستای قارلق از توابع نوبران ساوه
فرهنگی و اجتماعی - مطالبی در خصوص تاریخچه روستا و آداب و رسوم مردم روستای قارلق
نوشته شده در تاريخ دوشنبه هجدهم آذر ۱۳۹۲ توسط محمد نجفی |


 با عرض تسلیت مجدد به خانواده های حقی ، رمضانی و سایر بستگان به اطلاع می رساند مراسم تشییع و خاک سپاری شادروان مهدی حقی امروز در روستا انجام می شود و در صورت دریافت اطلاعاتی از برگزاری مراسم یادبود ایشان ، آن را به اطلاع شما خواهیم رساند .
 به اطلاع می رساند مراسم یادبود شادروان مهدی حقی فردا ( روز سه شنبه 92/09/19 )  ظهر در مسجد صاحب الزمان روستای قارلق برگزار میگردد.
با عرض تسلیت مجدد به خانواده های داغدار حقی به اطلاع همه هم ولایتی های عزیز می رساند مراسم ختم مرحوم حاج مهدی حقی فردا ( پنجشنبه 92/09/21 ) راس ساعت دو بعداز ظهر در مسجد فاطمه زهرا واقع در خیابان استاد معین تهران برگزار می گردد.

 


 

 روحشان شاد و يادشان بخير


نوشته شده در تاريخ جمعه یکم آذر ۱۳۹۲ توسط محمد نجفی |

به نام خدا

بیوگرافی مرحوم حاج شیخ محمد علی بهرامی ( ره)

 به مناسبت سی امین سالگرد فوت مرحوم حاج شیخ محمد علی بهرامی ( ره)

ایشان در سال 1295 در خانواده ای مذهبی درروستای قارلق چشم به جهان گشودند . مادر، مرحوم رقیه و پدر کربلایی بهرام بودند.در سال 1301 در سن شش سالگی به همراه خانواده به قم مهاجرت نموده و در حوزه علمیه مشغول به تحصیل علوم دینی شدند و دروس مقدماتی حوزه را آغاز کردند و خیلی سریع پیشرفت کردند بطوری که در 10 سالگی شرح لمعه را خواندند. از استادان ایشان مرحومین آیت ا... شیخ عبدالکریم حائری یزدی ، آیت ا... بروجردی ، حاج شیخ غلامحسین شیرازی ، آیت ا... حجت و سایر مراجع از جمله مرحوم آیت ا... نجفی مرعشی بودند . درسال 1317 ازدواج نمودند ، همسر ایشان مرحوم دختر فرزند مرحوم آقای نادری بودند که حاصل آن مرحوم رحمت ا... و معصومه بود . پس از فوت همسر اول مجددا" ازدواج نمودند که صاحب 6 فرزند پسر و دو دختر شدند.  در سال 1320 از سوی مرحوم آیت ا... نجفی مرعشی به درجه اجتهاد نایل شدند ولی به دلیل عدم تمایل به چاپ رساله و داشتن مقلد سراسر عمر خود را به عنوان مقلد آیت ا... نجفی مرعشی به دستورات دینی عمل نمودند. در سال 1328 به بیماری ریوی مبتلا شدند و به مدت 40 روز در بیمارستان بستری گشتند ، نقل شده است که برای بهبودی زیارت عاشورا خواندند وتا زمان فوت هر روز زیارت عاشورا قرائت مینمودند و نکته دیگر اینکه پس از بهبودی استعمال سیگار را ترک کردند. در سال 1340 به حج تمتع تشرف نمودند. در دوران زندگی خودشان در مکانهای مختلف بخصوص در روستای قارلق خدمات تبلیغی ارائه کردند و تا هنگامی که در قارلق ساکن بودند نماز جماعت و برگزاری سایر مراسم مذهبی را انجام می دادند و با کمک خیرین  ساخت و مرمت حمام ، غسالخانه ، مسجد ، مدرسه و سایر خدمات را پشتیبانی می نمودند . در دوران دفاع مقدس مدتی را در جبهه های نبرد حضور پیدا کردند. سرانجام در شامگاه 12 آذر 1362  پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در حرم حضرت معصومه (س) به امامت مرحوم آیت ا... نجفی هنگام عزیمت به منزل دراثر تصادف مصدوم گشته وپس از 4 روز که در کما بسر بردند در عصر 16 آذر ماه 1362 جان به جان آفرین تسلیم نمودند ودر آرامستان باغ بهشت قم مدفون گردیدند .

 یادشان گرامی باد

 عباس بهرامی

 


  تصویر مرحوم حاج شیخ محمد علی بهرامی از آقای عباس بهرامی جهت تهیه و ارسال زندگی نامه و تصویر مرحوم حاج شیخ محمد علی بهرامی که انسانی وارسته و بسیار مهربان بودند قدردانی می گردد.

روحشان شاد و یادشان بخیر
محمد نجفی


نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۲ توسط محمد نجفی |


 با عرض تسلیت مجدد به خانواده های خسروی ، عاشوری و سایر بستگان و با عرض پوزش از اینکه بدلیل اطلاع رسانی دیر هنگام اطلاعیه بموقع در وبلاگ درج نگردید و مراسم شادروان حوری لقا خسروی امروز جمعه به تاریخ 92/08/24 بر گزار گردد . روحشان شاد و يادشان بخير


نوشته شده در تاريخ شنبه هجدهم خرداد ۱۳۹۲ توسط محمد نجفی | 
با عرض تسلیت مجدد به خانواده های دولیخانی و سایر  بستگان ، در صورت دریافت اطلاعاتی از مراسم یاد بود شادروان مجید دولیخانی ،  آن را به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند .
 روحشان شاد و يادشان بخير

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه دهم اسفند ۱۳۹۱ توسط محمد نجفی | 
با عرض تسلیت مجدد به خانواده های نادری و بستگان ، در صورت دریافت اطلاعاتی از مراسم یاد بود شادروان فتح اله نادری آن را به اطلاع شما خواهیم رساند .
 روحشان شاد و يادشان بخير

نوشته شده در تاريخ سه شنبه یکم اسفند ۱۳۹۱ توسط محمد نجفی | با عرض تسلیت مجدد به خانواده های چراغی و سایر بستگان به اطلاع می رساند مراسم یادبود شادروان سیدعلی چراغی در روز پنج شنبه به تاریخ 91/12/03  از ساعت 15/30 الی 17/00  در مسجد فاطمه الزهرا واقع در خیابان آزادی ، بلوار استاد معین ، بین طوس و دامپزشکی بر گزار میگردد . روحشان شاد و يادشان بخير


.: Weblog Themes By PayamBlog :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.